Güncel

18 MAYIS | İnnsbruck’ta yapılacak ortak Kaypakkaya anmasına çağrı

Avrupa'nın bir çok yerinde Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından yapılacak ortak anmalara çağrı yapıldı. Ortak anmalardan bir de Avusturya İnnsbruck'ta yapılacak.

“Komünist Önder İBRAHİM KAYPAKKAYA şahsında Mayıs Ayı ve Tüm Ölümsüzlerimizi Anıyoruz!” başlığı ile yapılan ortak açıklamada, 18 Mayıs’ta yapılacak anma etkinliği için çağrı yapıldı.

Çağrıda, “Değerli dostlar, emekçiler Mayıs ayı bir çok devrimcinin katledildiği ve idam edildiği bir aydır. 18 Mayıs Komünist önder Kaypakkaya’nın Amed zindanlarında ser verip sır vermediği için katledildiği aydır. Yine 17 Mayıs’ta Haki Karer ve yoldaşları katledilmiştir. 6 Mayıs’ta Deniz Gezmiş ve yoldaşlarının idam edildiği tarihtir. Bizler Partizan ve Sınıf Teorisi olarak 18 Mayıs Çarşamba akşamı İnnsbruck da bir anma gerçekleştireceğiz.” denildi.

Yapılan açıklamada, “Anmamız onların davalarının devamcıları olarak bir kez daha haykırıyoruz. Onlar Toprağa düşen Tohumlardı, bizler onların ardılları olarak, toprağa düşen Tohumları sahipleniyor mücadelemizin ortak değerleri olarak görüyoruz.

Bu vesile ile Tüm Dostlarımızı anmaya katılmaya ve Denizleri, Mahirleri, Haki Karer ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı anmaya çağırıyoruz. Tarih: 18 Mayıs Çarşamba günü Saat: 18:00 Adres: Marktplatz -İnnsbruck Partizan -Sınıf Teorisi” şeklinde çağrı yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu