Güncel

Dersim’de eylem ve etkinliklere “kısıtlama” adıyla fiili OHAL

Başta T. Kürdistanı olmak üzere bir çok yerde "eylem etkinlik yasağı" adıyla fiili OHAL uygulanmaya devam ediliyor.

Dersim Valiliği’nce eylem ve etkinliklerin 7 gün süreyle mülki amirin iznine bağlı yapılacağı duyuruldu. Pandemi bahanesinin yerini eylem etkinlik yasağı yani OHAL aldı yeniden.

Valiliğin açıklamasında, “Tüm eylem ve etkinliklerin 14 Mayıs günü 00.01 ile 20 Mayıs günü saat 23.59’a kadar 7 gün süre ile mülki amirin iznine bağlanmasına karar verilmiştir” denildi.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Valiliğimizce, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının sürdürülmesi amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda, valilik ve kaymakamlıkların izni dışında Tunceli sınırları içerisinde umuma açık alanlarda, yapılması planlanan basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, afiş ve poster açma, meşale yakma, taşıma, tüm eylem ve etkinliklerin 14 Mayıs günü 00.01 ile 20 Mayıs günü saat 23.59’a kadar 7 gün süre ile mülki amirin iznine bağlanmasına karar verilmiştir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu