DünyaGüncel

HİNDİSTAN | HKP (Maoist) Birimi Balaghat İlçesinde Eylem

Hindistan'da HKP(Maoist) tarafından Madhya Pradesh'in Balaghat bölgesinde tendu yaprağını yaprağını ateşe vererek, polise yardım eden herkesin benzer bir kaderi paylaşmak zorunda kalacağına dair bir mektup bıraktılar.

Maoistlerden oluşan bir ekip, aşiretlerin Madhya Pradesh’in Balaghat bölgesindeki bir toplama merkezinde toplanan yaklaşık 350 torba tendu yaprağını (Hindistan’da tütün içiminde kullanılan bir tür yaprak) ateşe verdi.

Maoistler çantaları ateşe verdikten sonra olay yerine polise yardım eden herkesin benzer bir kaderi paylaşmak zorunda kalacağına dair bir mektup bıraktılar. Maoistlerin Dadekasa’da depolanan tendu yapraklarını ateşe verdiği Balaghat bölgesindeki Lanji Köyü’nde yaşandı.

Maoist mektupta ayrıca müteahhitler işçilerin taleplerini yerine getirmediği için yaprakların ateşe verildiği yazıyor. İşçiler ücretlerinin artırılmasını talep ediyorlardı. Polis, mektubun HKP (Maoist) tarafından bırakıldığını söyledi. Polis, bu eylemde kadınlar da dahil olmak üzere, HKP (Maoist)’in sekiz ila on silahlı üyesinin olaya karıştığından şüpheleniyor.

Bölgede Maocu faaliyetlerde ani bir artış oldu. Geçenlerde bir orman korucusu onlar tarafından öldürüldü.

Kaynak: https://timesofindia.indiatimes.com/city/bhopal/maoists-set-on-fire-350-bags-of-tendu-leaves-in-madhya-pradeshs-balaghat/articleshow/91754878.cms

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu