Güncel

KHK’liler Samsun’da eylem yaptı

Samsun KHK’liler Platformu basın açıklaması yaparak “Gasp edilen işimizi, özgürlüğümüzü, haklarımızı geri istiyoruz" dedi.

Samsun KHK’liler Platformu Süleymaniye geçidinde yaptığı basın açıklamasıyla birçok hak ihlali ve hukuksuzlukla karşılaştıklarını ifade etti.

Evrensel’de yer alan habere göre, Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri’nin de destek verdiği eylemde platform adına konuşan Emel Çakır, OHAL döneminde çıkartılan KHK’ler ile 800 bin kişinin mesleğinden atıldığını, işsiz bırakıldığını ifade etti. 6 yılda 110 kişinin ise intihar ettiğini belirten Çakır, “38 kişi Ege ve Meriç’te boğularak öldü. Şu an bile 864’ü bebek 3 bin çocuk cezaevinde büyüyor, 641 ağır hasta tutuklu cezaevinde ölümü bekliyor” dedi.

Çakır konuşmasının devamında şunları söyledi; “Ölmek değil yaşamak istiyoruz. Öldükten sonra işe iade edilmek istemiyoruz. Gasp edilen işimizi, özgürlüğümüzü, haklarımızı geri istiyoruz. Lütuf değil haklarımızı istiyoruz. Mücadelemizi son KHK’li haklarına kavuşana kadar dostlarımızla omuz omuza sürdüreceğiz ve kazanacağız.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu